» محصولات » پربازدید » سیستم های Roger

سیستم های Roger

 هر فرد کم شنوا برای درک بهتر، نیاز دارد که صدای گوینده را به وضوح بشنود. این نیاز در شرایط دشوار شنوایی یعنی زمانی که محیط پر سروصدا است یا فاصله گوینده از شنونده زیاد است یا در محیط های بازآوا به یک چالش تبدیل می شود. حتی اگر فرد از مدرن ترین و پیشرفته ترین سمعک ها استفاده نماید. راه حل قطعی برای این مشکلات، انتقال بی سیم اصوات از طریق سیستم Roger است. یک ست Roger شامل یک دستگاه میکروفن و یک دستگاه گیرنده می باشد. میکروفن صدا را از نزدیک منبع صوت دریافت کرده و پس از تبدیل آن به سیگنال ویژه ای با فرکانس 4/2 گیگا هرتز، آن را در محیط منتشر می کند. سپس گیرنده Roger این امواج را دریافت کرده و از طریق سمعک به گوش فرد می رساند. در این شرایط صرف نظر از میزان سروصدای محیط و یا فاصله از گوینده، فرد کم شنوا به راحتی صدای گوینده را خواهد شنید.

آموزش و تحصیل کودکان کم شنوا، همواره یکی از دغدغه های والدین و مربیان این کودکان بوده است. به ویژه که معلم همیشه نمی تواند رو به دانش آموزان باشد تا کودک کم شنوا بتواند از نشانه های بصری نیز در درک گفتار استفاده کند. علاوه بر این، کلاس های آموزشی معمولا محیط های پر سرو صدایی هستند و در اغلب آنها معلم از دانش آموزان حداقل چند متری فاصله دارد. مجموعه ی این عوامل باعث می شوند که استفاده از سیستم های Roger برای مقاصد آموزشی از اهمیت بسزایی برخوردار باشد.

سیستم Roger از عملکرد بسیار بالاتری نسبت به FM های گذشته برخوردار است. به علاوه کاربرد آن بسیار ساده تر و بی دردسر بوده و میکروفن و گیرنده آن به راحتی و با یک کلیک با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. سیستم Roger تقریبا با تمام سمعک های پشت گوشی دنیا از هر مارک و مدل همخوان است. همچنین می تواند برای کاربران کاشت حلزون نیز مورد استفاده قرار گیرد.

انواع میکروفون های Roger:

Roger inspire:

میکروفنی با دوام است که برای معلمان و مربیان کودکان کم شنوا طراحی شده و در هزاران کلاس درس در سراسر دنیا به کار گرفته شده است. این میکروفن به راحتی و با یک کلیلک، با گیرنده ارتباط برقرار می کند و منوهای ساده آن استفاده از این دستگاه را برای معلمان آسان و رضایت بخش کرده است. این میکروفن برای کودکان و مقاصد آموزشی توصیه شده است.


Roger Touchscreen Mic:


Roger Touchscreen Mic  جدیدترین میکروفون در مجموعه Roger است که برای مقاصد آموزشی طراحی شده است. استفاده از صفحه لمسی و چراغ های نشانگر ویژه،استفاده از این محصول را برای معلم، والدین کودک کم شنوا و حتی خود کودک بسیار آسان می کند. این میکروفون می تواند در گردن گوینده آویخته شود، در زمان فعالیت های گروهی بر روی میز قرار بگیرد یا توسط فرد کم شنوا به سمت منبع صوت گرفته شود. برقراری و یا قطع ارتباط بین این میکروفون و گیرنده های Roger به سادگی و با زدن یک دکمه اتفاق می افتد. این میکروفن برای کودکان و مقاصد آموزشی توصیه شده است.

 

Roger Pen:

Roger Pen میکروفن ظریفی است که در قالب یک قلم طراحی شده و با داشتن سیستم چند میکروفنی و قابلیت اتصال به منابع بلوتوثی، شنیدن در محیط پر سر و صدا را تسهیل کرده و استفاده از تلفن همراه، تلویزیون و یا دیگر منابع مالتی مدیا را لذت بخش می کند. کاربرد این میکروفن برای نوجوانان، جوانان و بزرگسالان فعال و اجتماعی توصیه شده است.

 

انواع گیرنده های Roger:

گیرنده های تلفیقی Roger:

این گیرنده های ظریف مخصوص سمعک های فوناک طراحی شده اند و به جای در باتری آنها قرار می گیرند. در استفاده از این گیرنده ها، نیازی به کفشک (audio shoe) جهت ارتباط با سمعک نیست. مدل گیرنده که با یک عدد مشخص می شود، بستگی به مدل سمعک دارد. گیرنده هایی که به سمعک های مقاوم به آب متصل می شوند نیز نسبت به آب و رطوبت مقاوند.

 

Roger X:

Roger X گیرنده عمومی این سیستم، می تواند به تمام سمعک های پشت گوشی دنیا از هر مارک و مدل و یا دستگاههای کاشت حلزون متصل شود. این گیرنده برای اتصال به سمعک به یک رابط یا کفشک نیاز دارد. چنانچه سمعک فرد از مارک دیگری به جز فوناک باشد، کفشک مربوطه نیز باید از همان مارک و کمپانی تهیه شود.

 

Roger MyLink:

این دستگاه، گیرنده ای است که به جای اتصال مستقیم به سمعک، در گردن فرد آویخته می شود و با هر سمعکی از هر مارک و مدل که به مدار تله کویل مجهز باشد، اعم از داخل گوشی یا پشت گوشی ارتباط برقرار می کند.

محصولات مشابه