لوازم جانبی

دنیای امروز، دنیای ارتباطات بی سیم و بلوتوثی است و تصور زندگی بدون تلویزیون، موبایل، کامپیوتر و انواع و اقسام لوازم سرگرمی مشکل است. امروزه پیشرفت های بی شمار تکنولوژی، توانسته است وارد دنیای کم شنوایان نیز شده تا زندگی و ارتباطات آنها را تسهیل نماید.

لوازم جانبی بی سیم فوناک، توانسته اند شرایطی را فراهم آورند تا افراد کم شنوا بتوانند از تمام وجوه زندگی مدرن استفاده لازم را ببرند.

 این لوازم ضمن سازگاری با سمعک هایی که مجهز به قابلیت های بی سیم و بلوتوثی هستند، به طور قابل توجهی مزایای استفاده از سمعک ها را به حداکثر می رسانند و

-امکان گوش دادن به موسیقی و برقراری مکالمه تلفنی از طریق گوشی موبایل به طور بلوتوثی،
-امکان شنیدن صدای تلویزیون و دیگر لوازم صوتی و تصویری بلوتوثی همچون لپ تاپ، mp3 player و... مستقیما در سمعک،
-امکان دنبال کردن مکالمات گروهی در حضور فاصله بدون تاثیر سروصداهای مزاحم را برای کاربران فراهم می کنند.
 
بدین ترتیب به واسطه این لوازم جانبی، سمعک شما، ضمن تقویت صداهای موجود در محیط، به یک دستگاه هدست تبدیل شده که تجربه استفاده از سایر تکنولوژی ها را نیز برایتان لذت بخش می کند.

به علاوه لوازم جانبی سمعک ها در کنار انواع مختلف ریموت کنترل ها، ضمن دارا بودن ظاهری کوچک و زیبا، کاربران را قادر می سازند تا ولوم یا برنامه سمعک های خود را با استفاده از این کنترل های ظریف، بتوانند به راحتی تغییر دهند. 

برخی از لوازم جانبی:

PilotOne II

ریموت کنترل ظریف و سبکی است که   بر ضروریات تاکید می کند و به گونه ای طراحی شده که حداکثر کارایی و راحتی کار را فراهم می کند. سادگی هوشمندانه و طراحی ارگونومیک این دستگاه موجب شده که PilotOne II ریموت کنترلی پر طرفداار باشد.

ComPilot II

رابطی است جهت برقراری ارتباط با لوازم صوتی – تصویری از طریق بلوتوث. منبع بلوتوثی سیگنال صوتی را از طریق بلوتوث به این رابط می فرستد و سپس این دستگاه، امواج را به سیگنال های قابل شناسایی توسط سمعک تبدیل کرده و به سمعک می فرستد. در صورت استفاده دو گوشی از سمعک، اصوات رسیده از ComPilot به صورت استریو و دو گوشی شنیده می شوند. ComPilot علاوه بر رابط بلوتوثی، ریموت کنترل نیز هست. پسوند II در نام دستگاه نشان دهنده سازگاری آن با سمعک های نسل Venture است. ComPilot هایی که این پسوند را ندارند فقط با محصولات نسل های Spice+ و Quest سازگار هستند.

ComPilot Air II

برخی از کاربران سمعک تمایل ندارند که رابط بلوتوثی آنها در گردن آویخته شود. ComPilot Air II رابط بلوتوثی است که برای این دسته از افراد طراحی شده است. این دستگاه نیز درست همانند ComPilot با یک ریموت کنترل ساده تلفیق شده است. در اینجا نیز پسوند II نشانه سازگاری محصول با سمعک های نسل Venture است.

RemoteMic

یک میکروفن ظریف بی سیم است. این ابزار می تواند راه حل ساده ای برای مکالمات دو نفره در محیط های بسیار پر سروصدا باشد. چنانچه طرف صحبت فرد کم شنوا، این میکروفن کوچک را به یقه خود بزند، فرد به راحتی می تواند در حالی که به گوینده نگاه نمی کند و یا از وی فاصله دارد، صحبت های او را بشنود. اساس کار این دستگاه بلوتوثی است و فقط در ترکیب با ComPilot یا ComPilot Air اصوات گفتاری را به سمعک های فرد کم شنوا می رساند.

TVLink  II

بسیاری از تلویزیون های مدرن امروز، خود دارای ارتباط دهنده های بلوتوثی هستند. چنانچه تلوزیونی مجهز به این مدار نباشد، TVLink مبدل مناسبی است که می تواند با اتصال به خروجی صدای آن تلویزیون، سیگنال صوتی آن را به صورت بلوتوثی انتشار دهد تا هر یک از رابط های بلوتوثی که پیشتر از آنها نام بردیم، بتوانند با دریافت شیگنال آن را به سمعک فرد برسانند. پسوند های II یا S در نام این دستگاه نشانه سازگاری آن با تنواع خاصی از سمعک ها هستند.

Easy Call II

دستگاه ظریف و کوچکی است که به هر موبایلی که بلوتوث داشته باشد متصل می شود و سیگنال صوتی تلفن را مستقیما به سمعک ها می رساند. از آنجایی که این وسیله به بدنه موبایل می چسبد، لازم نیست نگران گم کردن یا جا گذاشتن آن باشید.

برای سمعک های نسل جدید Venture بایستی از Easy Call II استفاده کنید.

Phonak DECT II

این تلفن بی سیم، ظاهری شبیه تلفن های معمولی دارد ولی در حقیقت سیگنال صوتی را با استفاده از امواج خاصی به طور مستقیم به سمعک می رساند و با کاهش نویز، درک گفتار فرد را بالاتر می برد. به علاوه این تلفن یک تقویت کننده دارد که در شرایطی که فرد کم شنوا سمعک ندارد، کمک کننده باشد. دیگر افراد خانواده نیز می توانند به طور معمولی از این تلفن استفاده نماییند. استفاده از این دستگاه مستلزم قابلیت های بی سیم در سمعک هاست. چنانچه نام دستگاه پسوند II داشته باشد، با سمعک های نسل جدید Venture سازگار است. در غیر این صورت فقط با سمعک های Spice+ و Quest قابل استفاده خواهد بود.

Phonak RemoteControl App

چنانچه از گوشی های همراه هوشمند (چه اندروید و چه iOS ) استفاده می کنید، این امکان برای شما وجود دارد که با نصب application فوناک، گوشی خود را به یک ریموت کنترل برای سمعکتان تبدیل کنید. لازم به ذکر است برای استفاده از این قابلیت بایستی حتما ComPilot II یا ComPilot Air II داشته باشید.