سمعک نامرئی

برخی از مراجعین، سمعکی را ترجیح می دهند که اصلا قابل دیدن نباشد. آنها از اینکه دیگران هنگام مکالمه به سمعک هایشان نگاه کنند، آزرده خاطر می شوند. سمعک های داخل گوشی نامرئی (IIC) ، یک راه حل عالی برای شنیدن با سمعکی است که کاملا در داخل کانال گوش قرار می گیرد و تا حد بسیاری دیده نمی شود.

سمعک های IIC ، کوچکترین سمعک های دنیا هستند و از روی قالبی که شنوایی شناس از گوش فرد می گیرد، ساخته می شوند. این قالب توسط اسکنرهای سه بعدی در لابراتوار شرکت اسکن شده و برای ساخت به سوئیس ارسال می شوند. از این به بعد، کلیه مراحل ساخت پوسته و مونتاژ این سمعک ها در سوئیس انجام می شود.

سمعک های نامرئی، علیرغم کوچک بودنشان، با دارا بودن پیشرفته ترین برنامه های اتوماتیک، می توانند کاربر را در محیط های مختلف، قادر به شنیدن کنند. بدین ترتیب افراد می توانند با بهره گیری از ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد این سمعک های کوچک، از بهترین کیفیت صدا بهره مند شوید. علاوه بر این، مقاومت آنها نسبت به آب و رطوبت، یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد آنها است.

IIC ها در جدیدترین نسل پردازشی سمعک های فوناک، با نام Titanium و با پوسته ای تیتانیومی ارائه می شوند. تیتانیوم این امکان را ایجاد می کند که پوسته ی سمعک، بسیار نازک ساخته شده و فضای داخلی سمعک را افزایش دهد. علاوه بر این قطعات الکترونیکی سمعک نیز در این مدل ها ظریف تر و کوچک تر شده اند. درنتیجه Titanium ها کوچکترین سمعک هایی هستند که تا امروز صنعت قادر به ارائه آنها بوده است.

لازم به ذکر است که این سمعک ها برای تمام افراد مناسب نیستند. افراد با درجات کم شنوایی متفاوت، نیازهای شنوایی مختلفی دارند. کارشناسان شنوایی طی جلسات مشاوره، راهنمایی های لازم را برای انتخاب مطلوب ترین سمعک ها متناسب با خواسته ها و احتیاجات کاربران در اختیار آنها قرار می دهند.