انواع سمعک ها از لحاظ ظاهری

انواع سمعک ها از لحاظ ظاهری:


الف)سمعک های داخل گوشی

این سمعک ها خود به چند دسته ی مختلف تقسیم بندی می شوند:

1. (IIC=Invisible In the Canal)سمعک های داخل گوشی نامرئی

این سمعک ها ظریف ترین سمعک های داخل گوشی هستند که کاملا در عمق مجرای گوش قرار میگیرند و برای کم شنوایی ملایم تا متوسط مناسبند. کاندیداتوری این سمعک ها دارای شرایط خاصی است که طی مشورت با کارشناس شنوایی شما بررسی می گردد.

 

2. (CIC=Completely In the Canal)سمعک های کاملا داخل گوشی

این سمعک های ظریف نیز درعمق کانال گوش قرار می گیرند و با پیشرفت های اخیر تکنولوژی و امکان استفاده از رسیورهای مختلف، می توانند درجات مختلفی از کم شنوایی را پوشش دهند.

 

3. (ITC=In The Canal)سمعک های داخل کانال

این سمعک ها در بخش خارجی مجرای گوش قرار گرفته و کمی دیده می شوند و برای کم شنوایی متوسط تا شدید به کار می روند.

 

ب) سمعک های پشت گوشی

1.  BTE=Behind The Ear

این سمعک ها برای انواع کاهش شنوایی ها (ملایم، متوسط، شدید وعمیق) به کار می روند. تمام قطعات سمعک داخل یک بدنه ی پلاستیکی می باشند که پشت گوش قرار می گیرند. صدا از طریق یک لوله و قالب گوش به مجرای گوش وارد می شود.

 

2.  RIC=Receiver In the Canal

این سمعک ها برای کاهش شنوایی های ملایم، متوسط و شدید به کار می روند. در این دسته از سمعک ها، بلندگو در داخل مجرای گوش قرار میگیرد. بنابراین نسبت به سایر سمعک های پشت گوشی، کوچک تر و سبک تر هستند.

این سمعک ها دارای سه جز می باشند: یک بدنه ی کوچک که میکروفون و پردازشگر سمعک  در داخل آن قرار می گیرد، یک سیم نازک که بخش پشت گوش را به بلندگو متصل می کند و بلندگو که در داخل مجرای گوش جا می گیرد.

 

برای هریک از انواع سمعک ها، سطوح قیمتی_کیفیتی مختلفی با قدرت ها و شکل های متفاوت وجود دارند.

 

تمام تلاش ما بر این است که با استفاده از دانش و توانایی هایمان، تا جایی که می شود احتیاجات مراجعینمان را برطرف کنیم و با استفاده از به روزترین تکنولوژی های دنیا، به افراد کمک کنیم که بهتر بشنوند، بهتر درک کنند و تجربه های شنیداری لذت بخش تری داشته و در ارتباطاتشان، اعتماد به نفس بیشتری برای مشارکت داشته باشند.

اگر در هنگام تماشا کردن تلویزیون، صحبت کردن با تلفن، گوش دادن به موسیقی و... دچار مشکل می شوید، ما لوازم کمکی بی سیمی را در اختیار شما قرار می دهیم تا  نیازهای شنیداری مختلف شما را تسهیل کنند. این لوازم همچنین به شما کمک می کنند که به خوبی بتوانید در محیط های شلوغ و در حضور فاصله مشارکت بهتری در مکالمات داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به بخش مربوط به لوازم جانبی مراجعه نموده ویا با ما تماس بگیرید.